Strona główna

Specjalizowane Systemy Elektroniczne
Obrazowej Diagnostyki Medycznej

CQ Elektronik System, Artur Świerc

tel.71 318 01 04
kom. 601 794 162
e-mail: info@cq.com.pl
http://www.cq.com.pl

English English
Deutsche
Deutsche

Balansowa Platforma Treningowa  (CQ Balance Game Board)

Instrukcja -wersja do druku...

NOWOŚĆ ! Program CQ-BalanceUSB rejestruje kiwanie na CQ-BalanceGame, liczy klkadziesiąt parametrów liczbowych dla 30 sekundowego testu kiwania. Wyznaczany jest też współczynnik proporcji dla testu przy oczach zamkniętych i otwartych (analogicznie jak test Romberga dla stabilografii).

 

Treningowa platforma balansowa (CQ Balance Game Board) to urządzenie pozwalające na trening równowagi i koordynacji ruchowej.

gry.png

Dzięki wbudowanemu interfejsowi komputerowemu, trening ten przybiera niezwykle atrakcyjną formę gier komputerowych. Wykonując balansowanie na platformie sterujemy tym co dziej się na monitorze. Trening równowagi ma ogromne znaczenie w rehabilitacji, a jeśli przybiera on formę gry, zabawy tym bardziej staje się skuteczny zwłaszcza dla osób z zaburzeniami równowagi, lub cierpiącymi na zawroty głowy, bojącymi się upadku. Może służyć do treningu sportowców, dzieci, młodzieży. Dzięki takiej zachęcie łatwiej można zmobilizować do ćwiczeń, a także rywalizacji zarówno dzieci jak i osoby starsze.

 

Platforma ma możliwość emulacji trybu joysticka lub klawiatury(w jednym lub dwóch kierunkach).

Dzięki zmianie profilu łuku platformy i sposobu podparcia (np. można ją położyć na małym batucie), możliwe jest stopniowanie trudności ćwiczeń.

Platformę można także wykorzystywać w innych pozycjach ciała np. trzymając ją w rękach, na kolanach, siedząc itp., zależnie od przyjętego planu treningowego.

Dodatkowo,   opcjonalnie urządzenie może być wyposażone w oprogramowanie pomiarowe.

Program CQ-BalanceGraph pozwala na wizualizację wychyleń na platformie w postaci balanso-gramu, a także rejestrację 30 sekundowego testu i jego zapis do pliku CVS, akceptowalnego przez pakiety statystyczne.

 

Filmik pokazujący „graczy” na CQ-BGB

 

 

 


© 2010 Copyright by CQ Elektronik System, Wszystkie prawa zastrzeżone.